ROZUM

To, na czym się koncentrujesz, rośnie. Jeśli myślisz o Twoich problemach, wydają się  jeszcze większe! Jeśli na coś nieustannie narzekasz, to tak jakbyś się sam prosił o te kłopoty.

Nasz umysł jest potężną siłą. Gdy go wykorzystujesz w Boży sposób, rozwijasz się, gdy nie-sam sobie szkodzisz!

Człowiek myśli przeciętnie 60.000 myśli na dobę i w dodatku, większość z nich się powtarza. Nie jesteśmy zwolennikami „pozytywnego myślenia”, ale odnawiania umysłu, odnawiania na sposób Boży i stawania w Prawdzie!

Czy myślenie można zmienić? Myślenie to nic innego, jak nawyk. Mówi się o nawykach myślowych i są tak samo silne (ale też do zmiany), jak inne nawyki. To Ty , swoją decyzją, decydujesz, o czym myślisz! Możesz zawsze wybrać!

O czym należy myśleć?

„Wszystko, co jest prawdziwe, co godne, co sprawiedliwe, co czyste, co zasługuje na uznanie: jeśli jest jakąś cnotą i czynem chwalebnym-to miejcie na myśli” List do Filipian 4, 8

 

Bóg daje nam wskazówki nie tylko, o czym najlepiej jest myśleć, ale też przyglądać się temu, co mówimy. Bo to wychodzi nie tylko z samych ust,ale z naszego wnętrza, z naszego serca.

Prz 18 20

Owocem ust żywi się wnętrze człowieka, syci się on plonem własnych warg 21 Życie i śmierć zależą od języka, każdy będzie spożywał owoce, jakie lubi. 

Mt 15,11 Nie to, co wchodzi do ust, czyni człowieka nieczystym, ale co z ust wychodzi, to go czyni nieczystym”

Mt 15, 18 Lecz to, co z ust wychodzi, pochodzi z serca, i to czyni człowieka nieczystym. 19 Z serca bowiem pochodzą złe myśli, zabójstwa, cudzołóstwa, czyny nierządne, kradzieże, fałszywe świadectwa, przekleństwa. 20 To właśnie czyni człowieka nieczystym. 

Zachęcamy Cię do małego  WYZWANIA JEDNODNIOWEGO! 
Zadanie jest takie: 

Przez przynajmniej 1 dzień, od kiedy wstaję do samego wieczora, przyglądać się swoim myślom i słowom. Można je sobie też spróbować zapisać:-)) 

I potem odpowiedz sobie na pytania:

Co ja do siebie mówię?
W jakich sytuacjach?
Czy to są słowa, które mnie budują? 
Na co zwracam uwagę na co dzień? 
Co ja mówię do innych? 
Czy staram się budować innych? Czy wychodzi mi różnie? 

Gdy zauważysz u siebie jakieś negatywne, uporczywe myśli, to nie dodawaj siebie poprzez wyrzuty sumienia, tylko wiedz, że od jutra możesz je zmienić”-)) Powodzenia!