DIETA

Nasza propozycja jest oparta na obfitości a nie na brakach. Będziemy radować się tym, co Bóg dał nam w Swej obfitości! Jedzenie przysmaków pełnych Bożej energii zakrytej w roślinach, warzywach, owocach! 

Dlaczego Post Daniela? Bo naprawdę warto!

  • poprawa zdrowia i witalności
  • lepsza kondycja
  • pogodniejszy nastrój
  • lepszy sen
  • większa chęć do pracy i do życia w ogóle

to niektóre z efektów. Poczytaj dalej, a zrozumiesz, dlaczego tak się dzieje!

Organizm człowieka jest samoregulującym się układem. Został tak wspaniale zaprojektowany, że jeżeli mu nie przeszkadzać to sam się obroni przed wirusami i bakteriami, samoczynnie zachodzą w nim wszelkie przemiany, takie jak trawienie i usuwanie zbędnych produktów, sam też naprawi się  i zregeneruje.

Niestety, przeszkadzamy mu na różne sposoby . A to niewłaściwą dietą bogatą w białko zwierzęce a ubogą w witaminy, minerały i błonnik. A to różnymi używkami takimi jak kawa, papierosy, alkohol czy słodycze. Co więcej, za mało aktywności fizycznej, słońca i tlenu.

Dieta warzywno- owocowa dr Dąbrowskiej to czas na oddech, odpoczynek i  regenerację  naszego organizmu. Jest ona uboga w substancje odżywcze takie jak tłuszcze, węglowodany i białko, za to zawiera  te składniki, których w naszej codziennej diecie jest za mało, czyli witaminy, minerały, błonnik, wodę oraz żywe enzymy. Jest niskokaloryczna.

Nasz organizm gdy otrzymuje sygnał, że jest tak mało kalorii przestawia się z odżywiania egzogennego czyli zewnętrznego na odżywianie endogenne czyli wewnętrzne. I to jest sedno diety warzywno-owocowej jaką jest Post Daniela.  To jest właśnie ten czas robienia porządków w naszym organizmie.

Odżywianie wewnętrzne polega na tym, że organizm zużywa to, co w nim się  nagromadziło.

W pierwszej kolejności pozbywa się zbędnej wody, a to powoduje , że ciało robi się szczuplejsze. Dalej zużywane są zapasy tłuszczu. Wraz z ich rozpadem uwalniane są do krwi toksyny czyli np. pozostałości leków, pestycydów czy środków chemicznych dodawanych do żywności. Chemikalia te gromadzone są w tkance tłuszczowej, gdyż wtedy przestają być aktywne, a związku z tym nie szkodzą tak bardzo  naszemu organizmowi. Jest to jednak tylko depozyt. Uwolnienie ich do krwioobiegu skutkuje tym, że możemy się ich pozbyć z organizmu. Towarzyszyć może temu przejściowe osłabienie, uczucie znużenia, ból głowy. Objawy te, jeżeli w ogóle wystąpią, ustępują po 3 dniach.

W dalszej kolejności organizm pozbywa się złogów, zwyrodniałych lub starych komórek, ognisk zapalnych.

Efektem tego procesu jest:

  • lepsza kondycja,
  • poprawa zdrowia,
  • lepszy sen,
  • pogodniejszy nastrój
  • większa chęć do pracy i do życia w ogóle

Co dalej?

Na skutek regeneracji zdrowych młodych komórek następuje odmłodzenie organizmu.

Z kolei likwidacja ognisk zapalnych prowadzi do ustąpienia bólów mięśniowych i stawowych.

Z tego, co mierzalne: obniża się poziom cukru i cholesterolu, normalizuje się ciśnienie krwi.

Efekty terapii warzywno- owocowej są więc nie tylko obserwowalne ale i mierzalne. To, w jakim zakresie występują, zależy oczywiście od czasu trwania kuracji i od początkowego stanu organizmu.

WSKAZANIA DO STOSOWANIA DIETY 

Jak wygląda post w Ośrodku w Porszewicach?

W naszym Ośrodku post jest prowadzony ściśle według zaleceń dr Ewy Dąbrowskiej. Menu jest ściśle uzgadniane z kucharzem i cały czas monitorowane, żeby uczestnicy czuli komfort, że nie przerwą diety, gdyby zjedli coś niedozwolonego w diecie. 

Zapraszamy do wysłuchania wykładów dr Ewy Dąbrowskiej: