CIAŁO, DIETA, RADY PRAKTYCZNE, ZDROWIE

Po co się oczyszczać?

O co chodzi z toksynami i jaki mają związek z nadwagą? 

Wiele z naszych dolegliwości i chorób są prostą konsekwencją naszego stylu życia:  zamiast iść do sklepu – jedziemy samochodem , zamiast uprawiać ogródek warzywny – spędzamy wiele godzin nieruchomo przy komputerze…
Zamiast ugotować zupę ze świeżych warzyw, często zalewamy wrzątkiem rosołek z torebki. Zamiast zjeść ugotowane na świeżo ziemniaki, wrzucamy do mikrofalówki kupione i zafoliowane półprodukty. 

I tak sobie żyjemy i tak sobie szkodzimy. Jedząc przy okazji całe mnóstwo rzeczy, które w naszym organiźmie zamieniają się w toksyny. Bezpośrednio lub pośrednio. 

Czym są toksyny? Czy  i w jaki sposób mogą wpływać na naszą nadwagę?

 

Toksyny są składnikiem wchodzącym w skład typowej współczesnej diety , jak np. tak zwane tłuszcze: słodziki:  aspartam, dodatki do żywności ,metale ciężkie, herbicydy, pestycydy, glutaminian sodu i inne szkodliwe składniki żywności głęboko przetworzonej, środki hormonalne , antybiotyki ,wirusy i bakterie.

Wszystko to, co zanieczyszcza nasze jedzenie, wszystko, co zjadamy razem z jedzeniem i wszystko , co buduje nas nasze ciało.

Toksyny to związki chemiczne obecne w pożywieniu, wodzie, powietrzu, lekarstwach, środkach czystości, kosmetykach, spalinach i dymie papierosowym, które trafiając  do naszego organizmu czynią tam wiele szkód.

Podczas postu Daniela w Twoim organizmie zachodzą dwa bardzo ważne procesy:

  1. Oczyszczanie organizmu z toksyn
  2. Odkwaszanie organizmu.

W dzisiejszym cywilizowanym świecie te dwa procesy są niezmiernie ważne dla osiągnięcia zdrowia i lepszego samopoczucia przez każdego z nas.

 

Toksyny dostają się do naszego ciała poprzez układ pokarmowy, oddechowy i powłoki ciała, czyli skórę i nabłonek. Dobra wiadomość jest taka, że tą drogą, którą się dostały mogą zostać usunięte.

I tak usuwaniu toksyn poprzez układ pokarmowy towarzyszą takie objawy jak biegunka czy wymioty.

Gdy toksyny wydalane są poprzez układ oddechowy może wystąpić kaszel, kichanie, katar oraz nieprzyjemny zapach z ust.

Gdy usuwane są poprzez powłoki ciała może pojawić się tzw pokrzywka lub wypryski na skórze, naloty na języku i nieprzyjemny zapach potu.

Co możesz zrobić, żeby wspomóc usuwanie toksyn z Twojego organizmu?

Okazuje się, że całkiem sporo.

Przede wszystkim pij dużo płynów. Dwa litry dziennie to minimum. Najlepsza jest czysta niegazowana woda, niektóre herbatki ziołowe a także soki lub koktajle z zielonych warzyw liściastych.

Do wody koniecznie dodaj kilka plasterków świeżego imbiru i cytryny albo sok cytryny. Taki napój świetnie oczyszcza i odkwasza organizm.

Z ziół polecana jest pokrzywa, która szczególnie wspomaga usuwanie toksyn z organizmu m.in. dlatego , że działa moczopędnie.

Z kolei zielone warzywa, a właściwie zawarty w nich zielony barwnik chlorofil, bardzo wspomaga usuwanie toksyn. Działa również rewelacyjnie odkwaszająco.

Żeby wspomóc organizm w usuwaniu toksyn poprzez skórę i nabłonek weź prysznic nawet kilka razy w ciągu dnia, szczotkuj często zęby, a także świetnie Ci zrobi pobyt w saunie.

Ponieważ bardzo dużą rolę w oczyszczaniu organizmu spełnia układ limfatyczny a on działa dobrze gdy my się ruszamy, to koniecznie korzystaj z ruchu na świeżym powietrzu. Spacer, bieganie, rower czy inne rodzaje aktywności lub sporty, które lubisz.

Ruch na świeżym powietrzu działa również odkwaszająco. To wysycenie krwi dwutlenkiem węgla powoduje zakwaszenie. Gdy jesteśmy aktywni następuje intensywna wymian gazowa. Dwutlenek węgla jest usuwany a krew staje się zasobna w tlen.

Organem, który najmocniej pracuje dla Ciebie w usuwaniu toksyn jest wątroba. Możesz jej w tym pomóc przyjmując podczas postu Daniela np. sylimarol lub ostropest albo preparaty z niego.

Niesamowicie silne działanie oczyszczające ma witamina C. Usuwa ona nawet metale ciężkie takie jak ołów czy rtęć. Dlatego możesz stosować podczas postu Daniela witaminę C w proszku w czystej postaci chemicznej.